Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başkan Demirtaş: “Birlikte olmalı, birlikte hareket etmeliyiz”

İLKADIM BELEDİYESİ İLKEM EĞİTİM MERKEZİ ÖĞRENCİLERİN YANI SIRA VELİLERİN DE YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA HAZIRLANMASI YÖNÜNDE ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER GERÇEKLEŞTİRİYOR. HER YIL EĞİTİMDEKİ KALİTEYİ VE HEDEFLERİNİ BÜYÜTEN İLKEM EĞİTİM MERKEZİ ÖĞRENCİLERİN DURUMLARINI VELİ-ÖĞRENCİ BULUŞMASIYLA PAYLAŞTI. VELİLERDEN GELEN YAPICI ÖNERİLERİ İÇTENLİKLE DEĞERLENDİRİP, ALINMASI GEREKEN ÖNLEMLERİ DE GÜNDEMİNE ALDI. OLDUKÇA VERİMLİ GEÇEN TOPLANTILARDA ÖĞRENCİLERİN DURUMLARINI, DERSLERDEKİ VE OKUL İÇİNDEKİ PERFORMANSLARINI, AHLAKİ GELİŞİMLERİNİ VELİLERLE BİRE BİR GÖRÜŞEREK BAŞARI İVMESİNİN ARTIRILMASI HEDEFLENİYOR.

Başkan Demirtaş: “Birlikte olmalı, birlikte hareket etmeliyiz”

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, İLKEM Eğitim Merkezlerinin veli, öğretmen ve öğrenci etkileşimi ile başarıyı hedeflediğini belirterek, “Çocuklarımızın rahat çalışacağı bir dünya oluşturmak için birlikte olmalı, birlikte hareket etmeliyiz” dedi.

İlkadım Belediyesi İLKEM Eğitim Merkezi öğrencilerin yanı sıra velilerin de yeni eğitim öğretim yılına hazırlanması yönünde çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyor. Her yıl eğitimdeki kaliteyi ve hedeflerini büyüten İLKEM Eğitim Merkezi öğrencilerin durumlarını veli-öğrenci buluşmasıyla paylaştı. Velilerden gelen yapıcı önerileri içtenlikle değerlendirip, alınması gereken önlemleri de gündemine aldı. Oldukça verimli geçen toplantılarda öğrencilerin durumlarını, derslerdeki ve okul içindeki performanslarını, ahlaki gelişimlerini velilerle bire bir görüşerek başarı ivmesinin artırılması hedefleniyor.

“İş birliğinin önemine değindi”

Başarılı bir eğitim öğretim yılı geçirmek için okul, aile öğrenci ve öğretmen iş birliğinin önemli olduğunu ifade eden İLKEM Eğitim Koordinatörü Davut Öz, “Bu yıl öğrencilerimizle birlikte YGS veLGS’de çok ciddi başarılara imza atmayı hedefliyoruz. Velilerimizle sürekli koordine halindeyiz. 15 günde bir öğretmenlerimizden sınıflarındaki öğrencilerle ilgili gelişmeleri velilerle paylaşarak başarı için ortak çalışmalar yürütüyoruz. İlçemizde eğitim kalitesinin yükselmesi için canla başla çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

“Eğitimde okul kadar ailenin de önemi büyük”

Çocuk eğitiminde ailenin en az okul kadar önemli olduğunu ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “İLKEM Eğitim Merkezimiz çok iyi bir eğitim programı hazırladı. Veli, öğretmen ve öğrenci koordinasyonunda köprü görevi gören aile, hem okulun akademik kadrosundan destek alarak hem de çocuğa destek olarak başarılı bir geleceğe adım atmasına yardımcı oluyor. Bu etkileşim ise öğrencilerin başarısını olumlu yönde etkiliyor. Çocuklarımızın rahat çalışacağı bir dünya oluşturmak için eğitimin her kademesinde mücadele etmek zorundayız. Birlikte olmalı, birlikte hareket etmeliyiz” diye konuştu.

Etkinliklere katılan öğrenci velileri de uygulamalardan memnun olduklarını ifade ederek başta İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş’a ve İLKEM idareci ve öğretmenlerine teşekkür etti.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir