Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Akdeniz Üniversitesi birincilikleri kimseye kaptırmadı

AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK, KÜLTÜR VE SPOR DAİRESİ BAŞKANLIĞI BÜNYESİNDE FAALİYET GÖSTEREN AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ BİSİKLET TOPLULUĞU’NUN (AKÜBİT) DÜZENLEDİĞİ, ‘AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTELERARASI IV. DAĞ BİSİKLETİ YARIŞI’, 17-18 ARALIK 2022 TARİHİNDE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Akdeniz Üniversitesi birincilikleri kimseye kaptırmadı

Akdeniz Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Akdeniz Üniversitesi Bisiklet Topluluğu’nun (AKÜBİT) düzenlediği, ‘Akdeniz Üniversitesi Üniversitelerarası IV. Dağ Bisikleti Yarışı’, 17-18 Aralık 2022 tarihinde gerçekleştirildi.Bireysel kategoride yarışan Yaren Sarı birinci, Ahmet Can Akpınar ikinci olurken, takım kategorisinde de Akdeniz Üniversitesi Kadın ve Erkek Dağ Bisikleti Takımı birinci oldu.

Akdeniz Üniversitesi Kampüsü içinde yer alan dağ bisikleti parkurunda gerçekleşen yarışmaya çeşitli üniversitelerden 10 kadın ve 34 erkek sporcu olmak üzere toplam 44 öğrenci katıldı.

Akdeniz Üniversitesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Gökhan Akoyunlu danışmanlığında bireysel kategoride yarışan Yaren Sarı birinci, Ahmet Can Akpınar ikinci olurken, takım kategorisinde de Akdeniz Üniversitesi Kadın ve Erkek Dağ Bisikleti Takımı birinci oldu.

Gazi Üniversitesi’nden 4 kadın, 9 erkek, Hacettepe Üniversitesi’nden 1 erkek, Ankara Üniversitesi’nden 3 kadın, 7 erkek, Uşak Üniversitesi’nden 1 erkek, Dokuz Eylül Üniversitesi’nden 1 erkek ve Akdeniz Üniversitesi’nden 3 kadın, 15 erkek öğrencinin üniversitelerini temsilen katıldıkları yarışmada toplam 10 kadın ve 34 erkek bisiklet yarışçısı öğrenci yarıştı. Parkuru çok beğendiklerini söyleyen öğrenciler, havanın da güneşli olmasıyla çok güzel bir yarış çıkardıklarını dile getirdiler.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir