Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Adıyaman’da 300 konteyner ailelere teslim ediliyor

DEPREMDEN ETKİLENEN ADIYAMAN’DA KURULAN VE BİN 815 AİLENİN BARINACAĞI KONTEYNER KENTTE 300 KONTEYNER BUGÜN İTİBARİ İLE AİLELERE TESLİM EDİLECEK. İÇERİSİNDE SOSYAL DONATILARI İLE VATANDAŞLARA HİZMET VERECEK KONTEYNER KENT, HAVADAN GÖRÜNTÜLENDİ.

Adıyaman’da 300 konteyner ailelere teslim ediliyor

Depremden etkilenen Adıyaman’da bin 815 ailenin barınacağı konteyner kentte 300 konteyner bugün itibari ile ailelere teslim edilecek. İçerisinde sosyal donatıları ile vatandaşlara hizmet verecek olan konteyner kent havadan görüntülendi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerden en fazla etkilenen iller arasında yer alan Adıyaman’da depremzedeler için kurulan konteyner kentlerde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. İl merkezi Altınşehir Mahallesi’ndeki 300 bin metrekare alana kurulan ve bin 815 ailenin barınacağı konteyner kentte de çalışmalar büyük ölçüde tamamlandı. İçerisinde çamaşırhane, sosyal donatıların da yer aldığı konteyner kentte ilk etapta 300 aileye konteynerleri bugün teslim edilecek. İçerisinde eşyaları da bulunan konteynerlere vatandaşlar anahtarlarını teslim alarak yerleşebilecek. Diğer konteynerlerin ise çalışmalar tamamlandıkça vatandaşlara teslim edileceği öğrenildi.

Çalışmaların devam ettiği konteyner kent havadan görüntülendi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir