Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

4 bin 513 kadına destek

SAMSUN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KADINLARIN HAYATIN HER ALANINDA AKTİF ROL ALMALARINI SAĞLAMAK ADINA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN SUNDUĞU HİZMETLER VE KURSLARDAN FAYDALANAN KADINLAR, HEM SOSYALLEŞİYOR HEM DE AİLE EKONOMİLERİNE KATKI SUNUYOR. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SOSYAL HİZMETLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI ÖNCÜLÜĞÜNDE 2019’DAN BU YANA MEFRUŞATTAN, ÖN MUHASEBEYE, KUR’AN KURSU’NDAN TAKIYA KADAR 96 FARKLI KURS PROGRAMI DÜZENLENDİ. SADİ TEKKESİ AİLE YAŞAM MERKEZİ, AMİSOS AİLE YAŞAM MERKEZİ, MİLLET BAHÇESİ HANIMLAR LOKALİ VE KADIKÖY MAHALLESİ KÜLTÜR VE YAŞAM EVİ’NDE DÜZENLENEN KURSLARDA 3 BİN 268 KADININ MAHARETİ TEKNİK BİLGİYLE HARMANLANDI. DÜZENLENEN GEZİLERLE 4 YILDA 1000 KADINA FARKLI YERLERİ GÖRME VE TANIMA FIRSATI SUNULDU. BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, SON 4 YILDA SEMİNER, KONFERANS VE ETKİNLİKLERLE 8 BİN 864 KADININ HAYATINA IŞIK OLURKEN, 1030 KİŞİYE DE 3 BİN 628 SEANS PSİKOLOJİK DESTEK SAĞLADI. ÜCRETSİZ OLARAK HİZMET VEREN KURSLARLA KADINLAR HEM MESLEK ÖĞRENDİ HEM DE ÜRETMENİN VE KAZANMANIN HAZZINI YAŞADI.

4 bin 513 kadına destek

Samsun Büyükşehir Belediyesi, 2022 yılında açtığı kurslar ve verdiği desteklerle 4 bin 513 kadının hayatına dokundu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, kadınların hayatın her alanında aktif rol almalarını sağlamak adına çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi’nin sunduğu hizmetler ve kurslardan faydalanan kadınlar, hem sosyalleşiyor hem de aile ekonomilerine katkı sunuyor. Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı öncülüğünde 2019’dan bu yana mefruşattan, ön muhasebeye, Kur’an Kursu’ndan takıya kadar 96 farklı kurs programı düzenlendi. Sadi Tekkesi Aile Yaşam Merkezi, Amisos Aile Yaşam Merkezi, Millet Bahçesi Hanımlar Lokali ve Kadıköy Mahallesi Kültür ve Yaşam Evi’nde düzenlenen kurslarda 3 bin 268 kadının mahareti teknik bilgiyle harmanlandı. Düzenlenen gezilerle 4 yılda 1000 kadına farklı yerleri görme ve tanıma fırsatı sunuldu. Büyükşehir Belediyesi, son 4 yılda seminer, konferans ve etkinliklerle 8 bin 864 kadının hayatına ışık olurken, 1030 kişiye de 3 bin 628 seans psikolojik destek sağladı. Ücretsiz olarak hizmet veren kurslarla kadınlar hem meslek öğrendi hem de üretmenin ve kazanmanın hazzını yaşadı.

2022 yılında ise 40 ayrı kursta 1319 kadın eğitim alırken 450 kadın düzenlenen gezilerle hem gezdi hem eğlendi. Psikolojik destek hizmetleri kapsamında Büyükşehir 2022 yılında 464 ailenin yanında oldu. 2022 yılında düzenlenen eğitim, seminer ve etkinliklerden ise 2 bin 280 vatandaş yararlandı. Toplamda 4 bin 513 kadının hayatına dokunuldu.

“2023 yılında da kadınlarımızın yanında yer almaya devam edeceğiz”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Biz kadınlarımızın hayatın her alanında yer almalarını istiyoruz. Bu konuda Belediye olarak üzerimize düşeni yapma gayreti içindeyiz. Kurslar düzenliyoruz. Üstelik tamamen ücretsiz. Kadınlarımız yeter ki üretsin. Son 4 yılda kurslarımızla, etkinliklerimizle kadınlarımızın hayatına dokunduk. 2023 yılında da kadınlarımızın yanında yer almaya devam edeceğiz” dedi.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir