Ana Sayfa Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

10 yaşındaki çocuk kendisine gelen pastayı Kızılay’a bağışladı

OSMANİYE’DE RAHİME HATUN MAHALLESİNDE YAŞANAN YIKICI DEPREM NEDENİ İLE ÇADIRKENT’TE KALAN 10 YAŞINDA Kİ MİNİK ABDULSAMET SUGURTEKİN 11. YAŞ GÜNÜ PASTASINI KENDİ GİBİ DEPREMDEN ETKİLENEN ARKADAŞLARINA BAĞIŞLADI.

10 yaşındaki çocuk kendisine gelen pastayı Kızılay’a bağışladı

Osmaniye’de çadır kentte yaşayan 10 yaşındaki çocuğun, kendisine gelen yaş pastayı “bütün çocuklar yesin” diyerek Kızılay’a bağışlaması herkesi duygulandırdı.

Osmaniye’de Rahime Hatun Mahallesi’nde yaşanan yıkıcı deprem nedeniyle 10 yaşındaki Abdulsamet Sugurtekin, ailesiyle birlikte çadır kente yerleşti. Çadır kenti ziyaret edenler tarafından çocuğa yaş pasta hediye edildi. Çocuk ise kendisine getirilen pastayı “bütün çocuklar yesin” diyerek Kızılay’a bağışladı.

Sungurtekin, “Burada oyun oynuyoruz, arkadaşlarım var. Deprem sayesinde tek yürek olup toplandık. Daha geniş oyun alanımız var. Deprem insanı tek yüreğe topluyor. 26 Mart’ta 11. yaşına gireceğim ama ben de pastamı bağışladım. Aynı zamanda ben de bir depremzedeyim. Artık kötü müteahhit olmasın istiyorum. Yapı denetimler doğru yapılsın. Daha iyi demir kullanılsın, kolonlar sağlam yapılsın, insanlar ölmesin istiyorum” diye konuştu.

YORUMLAR

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir