Bugün - 3 Temmuz 2020 Cuma
Ankara 23°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Yeni Üye
Ekonomi Asayiş Politika Dünya Sağlık Eğitim Gündem Kulis Haber Spor Yerel Magazin Diğer »
Haber Detayları

Soylu: "Dağda 500 kadar PKK'lı kaldı"

Soylu, "500'ün çok az üzerinde bir terörist kaldı. 2020 yılı için bütün hazırlık, imkan ve kabiliyetlerimizle, kapasitemizle bu 500'ü sıfırlamak için kullanacağız. Girilmedik alan bırakmayacağız" dedi.

Asayiş Haberi - 28 Kasım 2019 Perşembe - 12:29
Soylu,
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "500'ün çok az üzerinde bir terörist kaldı. 2020 yılı için bütün hazırlık, imkan ve kabiliyetlerimizle, kapasitemizle bu 500'ü sıfırlamak için kullanacağız. Girilmedik alan bırakmayacağız" dedi.

Jandarma Genel Komutanlığınca terör, istihbarat, emniyet ve asayiş olaylarına yönelik 2019 yılı değerlendirme toplantısı düzenlendi. Jandarma Genel Komutanlığının Beştepe’deki karargahında 3 gün sürecek toplantıya Bakan Soylu’nun yanı sıra Jandarma Genel Komutanı Arif Çetin, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, Sahil Güvenlik Komutanı Tuğamiral Ahmet Kendir ile il komutanları ve Jandarma Genel Komutanlığı personeli katıldı. Toplantıda 2019 yılı değerlendirilirken, 2020 yılında icra edilmesi planlanan çalışmalara yönelik yol haritası da belirlendi.

Toplantının açılışında konuşan Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Çetin, “Terörle mücadele karşısında zor ve önemli bir süreçten geçiyoruz. Mücadelemiz son terörist etkisiz hale getirilene kadar devam edecektir. Mevcut huzur ortamının kalıcı hale getirilmesi için hiçbir fedakarlıktan kaçınılmayacaktır. Dün olduğu gibi bugün de Jandarma Genel Komutanlığı üstlendiği bütün görevlileri azim ve kararlılığıyla yerine getirecek. Her ne pahasına olursa olsun mevcut yasaların verdiği sorumluluk ve yetkiyle ‘ara, bul ve yok et’ şeklindeki mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir. Kışın bütün terör örgütlerine karşı Jandarma Özel Harekat, Polis Özel Harekat, tüm komuta kadememiz olarak bütün birimlerimizle yükleneceğiz” diye konuştu.

"ARNAVUTLUK'A GEÇMİŞ OLSUN"

İçişleri Bakanı Soylu ise, Arnavutluk halkına geçmiş olsun dileklerini ileterek başladığı konuşmasında, "AFAD, UMKE ile Kızılay gitti ve Türkiye olarak elimizden geldiğince Arnavutluk halkının acılarını hafifletmeye çalışıyoruz. Ekipler büyük bir gayretle enkaz kaldırma ve ilk yardım çalışmalarını gerçekleştiriyor. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum" dedi.

"PKK'YA MÜZAHİR PARTİNİN GENEL BAŞKANI ÇIKMIŞ BİZİM İÇİN İLERİ GERİ KONUŞMUŞ"

Bakan Soylu, Türkiye'nin jandarmalığın da, polisliğin de, insan olmanın da, büyük devlet olmanın da, millet olmanın da kitabını yazdığını belirterek, "Sinen, pusan, süreçlerin yönlendirmesine göre pozisyon almaya çalışan bir devlet yok. Artık sözünü sakınan bir devlet yok. Üç tane gazete manşetiyle susturulan, 'Aman muhalefet yemeyelim' korkusuyla adım atamayan bir Türkiye de yok. PKK'ya müzahir parti, sözcülüğünü falan değil doğrudan kuryeliğini milletvekillerinin yaptığı partinin genel başkanı çıkmış bizim için ileri geri konuşmuş. Çok da umurumdaydı. 13 yaşında kızları dağa kaçırıp tecavüz eden, sonra da terörist yapan PKK'lı sapıkları, Cemil Bayık'ı, Murat Karayılan'ı savunan, oradan talimat alan partiden kadına şiddetle mücadele dersi alacak değiliz. Söyleyecek sözleri varsa gitsinler 13-14 yaşındaki çocuklara tecavüz eden Kandil'deki o aşağılık adamlara söylesinler" diye konuştu.

Bakan Soylu, HDP'nin bugüne kadar istismar etmediği alan kalmadığını, Kürtleri, Doğu ve Güneydoğu'da yoksunluğu, geri kalmışlığı, hukuku, demokrasiyi istismar ettiklerini, şimdi de kadın cinayetleri üzerinden kadın meselesini istismar ettiklerini belirterek, "Madem kadınları bu kadar önemsiyorlardı Diyarbakır'da aylardır ellerinde evlatlarının fotoğraflarıyla merdivende oturup, evlatlarını isteyen anneler için neden bir şey yapmadılar? Önce korkutmaya çalıştılar, bizatihi Kandil'den mesaj getirip tehdit ettiler. Baktılar olmadı yanlarından geçip gittiler, yüzlerine bakmadılar. Bir tanesinin bile evladının acısını hissetmediler. Kendilerine yakın medya bunu nasıl haberleştiriyor biliyor musunuz? 'Diyarbakır il binası ablukada' diyor" ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu, "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" kapsamında Taksim'de düzenlenen eylemde polisin kadınlara şiddet uyguladığı iddiasına ilişkin ise, "Koskoca bir yalandır ve ayıptır. Artık bu istismardan bir vazgeçin. Basın açıklaması bittikten sonra 50 LGBT'li polise saldırdı. Sadece hafif bir gaz sıktı. Gaz sıkıldıktan sonra da olay dağıldı" dedi.

"94 BELEDİYE BAŞKANINDAN 42 BELEDİYE BAŞKANI TOPLAMDA 286 YIL CEZA ALDI"

Terörle iltisaklı belediyelere 2016'da görevlendirme yapıldığında da ortalığın ayağa kaldırıldığını söyleyen Bakan Soylu, şunları kaydetti:

"94 belediye başkanından 42 belediye başkanı toplamda 286 yıl ceza aldı. 19'u tutuklandı, 59'u tutuksuz yargılanıyor, 8'i hakkında da yakalama kararı çıktı. Kandil'in en son derdinin ne olduğunu biliyor musunuz? Söyleyeyim Amedspor. Aman ne yapın, nereden ne derseniz edin Kandil'in açık talimatı, 'Amedspor'a oradan buradan ayda 400-500 bin lira para bulun' diye bizatihi Cemil Bayık talimat gönderiyor. Terör örgütünün desteklediği bir siyasi parti. Terör örgütünün direkt talimat verdiği bir spor kulübü. Böyle bir şey olabilir mi? Böyle bir şey yapılabilir mi? Cemil Bayık, 'Amedspor'a destek verin' diye açık açık talimat gönderdi, duymayacak mıyız?"

"PKK'YI DAĞLARDAN SİLECEK EKİP, BU EKİP OLMALIDIR"

Soylu, terörle mücadele politikasına değinerek, "Bize kurşun sıkanın ümüğünü sıkarken, okul önlerinden çocuk kaçırıp terörist yapan, sınırın ötesinden küçücük çocukların okuduğu okullara, insanların evlerine havan mermisi atan teröristin ümüğünü sıkarken kimseden izin almak zorunda değiliz. Artık 'teröriste terörist' diyen, teröriste ekmek verene de, destek verene de cevap veren, müdahale eden bir devlet var. İşte sizler, bu ülkenin jandarma teşkilatısınız. Net bir şey söyleyeyim, bu ülkenin bugüne kadar gördüğü en iyi, en güçlü jandarmalarsınız. Çıtayı en yükseğe çıkarmış jandarmalarsınız. Teknolojik kapasitenizle, beşeri kapasitenizle, operasyonel tecrübenizle en iyiler sizlersiniz. PKK'yı dağlardan silecek ekip, bu ekip olmalıdır" dedi.

"233 TERÖRİST ADALETE AİLESİNİN İKNASIYLA TESLİM OLDU"

PKK'nın yılda 5 bin 500'ün üzerinde dağlara terörist götürdüğü yılları hatırlatan Soylu, "Belediyelerinden, kurmuş oldukları derneklerinden, sözde radyolarından yaptıkları çağrılarla ve sözde gazetedeki makaleleri ile annelerinden çocukları koparıyorlardı. 2019 yılı için rakam 111. Üç yılda 600’e yakın terörist ailelerinin ikna etmeleriyle birlikte geldiler adalete teslim oldular. Ortaya koyduğumuz bu yöntem bilimsel bir yöntem. Üzerinde iyice düşünülmüş, titiz çalışılmış ve PKK’yı psikolojik olarak kalbura çevirmiştir. Geçen yıl sayı 165 idi, bu yıl dağlardan 233 terörist adalete teslim oldu” diye konuştu.

Bakan Soylu, "500'ün çok az üzerinde bir terörist kaldı. 2020 yılı için bütün hazırlık, imkan ve kabiliyetlerimizle, kapasitemizle bu 500'ü sıfırlamak için kullanacağız. Girilmedik alan bırakmayacağız" dedi.

 
Anahtar Kelimeler:Soylu, "500ün, çok, az, üzerinde, bir, terörist, kaldı, 2020, yılı, için, bütün, ,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Asayiş Haberleri
2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
2 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi
Bingöl'de, 1 milyon 40 kök kenevir ele geçirildi

Bingöl'de, 1 milyon 40 kök kenevir ele geçirildi
İstanbul'da uyuşturucu operasyonu
Pençe Kaplan operasyonunda mühimmat ele geçirildi
Hakkari'de 1 terörist etkisiz hale getirildi
''Hudut Kartalları''nın operasyonları
Diğer Başlıklar

Koronavirüs salgınında ölenlerin sayısı 5 bin 167'ye ulaştı
ABD'de tarım dışı istihdam olumlu geldi
Haziran’da normalleşme koşulları işe dönüşü hızlandırdı
İran düşen uçakta ölen yabancı ülke vatandaşları yakınlarına tazminat ödeyecek
6 terörist yakalandı
2 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi
Çin, 65 yeni patentle inşaa ettiği kara ve demiryolu köprüsünü açtı
Myanmar’da 100 madenci toprak altında can verdi
ABD istihdam rakamları bekleniyor
2 PKK/YPG'li terörist etkisiz hale getirildi
Yazarlar
Markar Eseyan
Şimdi ne olacak?
Evvelki gün Hazine ve Maliye Bakanı Berat Alb...
Mehmet Metiner
Namussuzsunuz, şerefsizsiniz siz!
Berat Albayrak dünyaya yeni bir evladının gel...
Ardan Zentürk
Beşar ile vedalaşma zamanı mı?
Turan Kışlakçı’ya güveniyorum.&n...
Vedat Bilgin
CHP'nin sorumluluğu
Siyasi partilerin belli sorumlulukları vardır, bun...
Yalçın Akdoğan
Siyaset küçümsenemez, hayat-memat işidir
Siyasetin gelişmiş batılı toplumlarda halkın ilgis...
Eymen Zorlu
Öğreten mekanlar: Kütüphaneler
Galvanize etmek… Bir kavram, bir deyim&hel...
Ali Kemal Koç
Bu yürüyüş ak menzile götürür mü?
Menzile gidebilmek için önce inanmanız...
Payidar Güven
FETÖ'den canı yananlar(!)
Türk tarihinde eşi menendi görülmem...
Çetin Dağaşan
2019'a dikkat
Referandumu değerlendirecektik… Devam edel...
Nedim Atakol
Ekonomi Yazıları - I- İşsizlik nasıl bir haldir?
The Great depression’u bilirsiniz… B...
Dilek Yılmaz
Bu bir ihtiyaçsa...
Anayasa değişikliklerinden bahsediyorum... Bir yı...
Röportajlar
REKLAM VERİN FARKLILIK YARATIN!
REKLAM VERİN FARKLILIK YARATIN! Reklamınızı “Reklam” bölümünde yayınlayarak farklılık yaratın. Böylece ürün ya da web...
»
Tarihte Bugün
1839 - Ahmed Paşa?nın İhanet ederek Osmanlı Donanmasını Mısır?a Kaçırması
1988 - Fatih Sultan Mehmed Köprüsü açıldı.
2006 - Yağmur
1918 - Sultan Reşad Han'ın vefatı.
2006 - Sam rüzgarlarının başlangıcı.
Günün Sözü
İmanın efdali: nerede olursan ol, Allah?ın (CC) seninle olduğunu bilmendir.
(Hz. Muhammed)
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(195 Online) 1,71ms