Bugün - 20 Mayıs 2019 Pazartesi
Ankara 23°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Yeni Üye
Ekonomi Asayiş Politika Dünya Sağlık Eğitim Gündem Kulis Haber Spor Yerel Magazin Diğer »
Haber Detayları

15 Temmuz’un en küçük gazisi o geceyi anlattı

15 Temmuz hain darbe girişiminde ailesiyle gittiği Vatan Caddesi’nde koluna gelen kurşunla yaralanarak gazi olan 10 yaşındaki Batuhan Çetiner, o gece yaşadıklarını anlattı. 15 Temmuz’un en küçük gazisi, yara izini kolunda o gecenin karanlığını hala kalbinde taşıyor.

Gündem Haberi - 13 Temmuz 2018 Cuma - 10:57
15 Temmuz hain darbe girişiminde ailesiyle gittiği Vatan Caddesi’nde koluna gelen kurşunla yaralanarak gazi olan 10 yaşındaki Batuhan Çetiner, o gece yaşadıklarını anlattı. 15 Temmuz’un en küçük gazisi, yara izini kolunda o gecenin karanlığını hala kalbinde taşıyor.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

Samimihaber- 15 Temmuz darbe girişiminde 8 yaşında olan ve ailesiyle birlikte Vatan Caddesi’ne giderek darbecilere direnen Batuhan Çetiner, koluna aldığı kurşunla gazi oldu. Babasının 'darbe yapıyorlar' sözüyle Vatan Caddesi’ne geldiklerini söyleyen minik Batuhan, o gece yaşadığı korku dolu anları hafızasından silemiyor. Okulunu başarıyla sürdüren küçük gazinin en büyük isteği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelerek onunla sohbet etmek.

"Ben darbenin ne olduğunu bilmiyordum"

Futbola meraklı olan minik gazi, okulundan artakalan zamanlarında futbol eğitimi alıyor. Arkadaşları arasında gazi olmasının güzel tepkilerle karşılandığını belirten Çetiner, büyüdüğünde futbolcu olmak istiyor. Batuhan Çetiner, 15 Temmuz'un ardından o geceyi çocuk kalbinde yaşadığı duygularla kaleme aldı. Kolundaki yara izine her baktığında gurur duyduğunu ifade eden Çetiner, kolundan yaralandığında koluna gelen kurşunu demir parçası sandığını ifade etti.

15 Temmuz gecesi yaşadıklarını zaman zaman arkadaşlarıyla paylaştığını anlatan Çetiner, gazi olduğu Vatan Caddesi’nde o gece yaşadıklarını anlattı. Çetiner, "Babam eve geldi, 'darbe oluyor' dedi. Ben darbenin ne olduğunu bilmiyordum. Haberleri açtığımızda gerçekten darbe oluyordu. Annem ve babam paniklemişlerdi, ben de korkmuştum. Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla annem babam dışarı çıkacaklardı ben de onlarla beraber dışarı çıkmaya karar verdim. 'Ben de sizinle geleceğim' dedim, hep beraber Vatan emniyete gitmeye karar verdik. Herkesin ellerinde bayraklar akın akın Vatan Caddesi’ne geliyorlardı. Biz emniyetin önüne geldiğimiz de hava jetler uçuyordu yanımızdan da tanklar geçiyordu. Herkes Recep Tayyip Erdoğan diye sloganlar atıyordu. Sonra nereden geldiği belli olmayan demir koluma geldi. Anneme demir geldi koluma dedim, sonra babam geldi, beni hemen hastaneye götürdü" dedi. 

"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la buluşmayı çok istiyorum onunla konuşmayı istiyorum" 

Hayatında ilk kez tank ve jet gördüğünü ve çok korktuğunu söyleyen Çetiner, "O gün hissettiklerim çok kötüydü, yanımdan tanklar geçiyordu, havada jetler ve helikopterler uçuyordu, çok korkmuştum. Asker kılığına girip herkese ateş ediyorlardı. Milletimiz adına, herkesin adına çok korkmuştum. Sonra o gece herkesin öleceğini düşündüm ve milletimizin yok olacağını düşündüm. Biz çok büyük bir halk olduğumuz için bizi yıkmaya karar vermişlerdi ama bizim sayemizde yapamadılar. Buraya gelince halen 15 Temmuz gecesini hatırlıyorum. 15 Temmuz’un en küçük gazisi olduğum için arkadaşlarım beni güzel karşılıyorlar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı çok seviyorum çünkü bizi 15 Temmuz’da hiç yalnız bırakmadı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la buluşmayı çok istiyorum onunla konuşmayı istiyorum. Buluşursam çok mutlu olurum" diye konuştu. 

"Polislerimiz 'bizi bırakmayın' diye haykırıyorlardı"

Oğluyla gittiği Vatan Caddesi’nde darbecilere direndiklerini belirten Savaş Çetiner ise Batuhan’ın nasıl gazi olduğunu anlattı. Baba Çetiner, "15 Temmuz’da darbenin ne olduğunu bilmiyordum. Ben o gün evde değildim dışarıdaydım. Dışarıda darbe olduğunu öğrendim direkt eve gittim. Eve geldiğimde eşime 'televizyonu aç darbe oluyormuş' dedim. Televizyonu açıp baktığımız da evet askerler dışarı çıkmıştı. O an karar vererek en yakın Vatan Caddesi'ndeki emniyet müdürlüğüne geldik. Eşim ve çocuklarımı alarak dışarı çıkıp Vatan Caddesi'ne geldik. Polislerimiz 'bizi bırakmayın' diye haykırıyorlardı halk da akın akın gelmeye devam ediyordu. O an çok kalabalık oldu biraz geri gelmek istedik o sırada bir baktım oğlum 'vuruldum' dedi. Oğlum 'koluma demir geldi' dedi. Baktım kolunda demir saplanmış o anda eşim de gelmişti. Eşim de o panikle mermiyi çekti çekince kolundan kan fışkırdı öyle olunca oğlum bayılıp yere düştü alıp en yakın hastaneye götürdüm" ifadelerini kullandı.

"Cumhurbaşkanımız ile tek başına görüşmeyi çok istiyor"

Oğluyla çok büyük gurur duyduğunu ifade eden baba Çetiner, "Gece nöbetlerine devam ettik bir ay boyunca ama Batuhan gelmek istemedi. Yaşadığı olaydan dolayı psikolojisi bozulmuştu, bir ay boyunca gelmek istemedi. Eğer bu 15 Temmuz gerçekleşmiş olsaydı, biz sabaha çıkmazdık o gün askerler her tarafımızı sararlardı. Çok korktum o an 'bittik, sabaha çıkmayız' dedim. Çok korkmuştum tek olsaydım tamam ama ailem, çocuklarım var onlar için yaşıyorum. Onlar olmadan yaşayamam onlar için çok endişelendim. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la Başkanımızla, reisimizle görüşmeyi onunla karşılıklı oturmayı, dertleşmeyi çok istiyoruz. Buradan Reisimize çağrı yapmak istiyorum. 15 Temmuz’un en küçük gazisi Batuhan Çetiner Sayın Cumhurbaşkanımız ile tek başına görüşmeyi çok istiyor bunu kabul ederse çok memnun oluruz" diye konuştu

 
Anahtar Kelimeler:15, Temmuz, hain, darbe, girişiminde, ailesiyle, gittiği, Vatan, Caddesi’nde, ko,
Kaynak / EditörOkunma Sayısı: 11209
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Gündem Haberleri
Türk Medyası'ndan Azerbaycan'a çıkarma
22 kişilik Karadeniz grubundan geriye 4 PKK’lı kaldı
TSK: 76 terörist etkisiz hale getirildi

TSK: 76 terörist etkisiz hale getirildi
15 Temmuz'da helikopterlere ateş açan Bekir Mutlu 2 yıl sonra o anları anlattı
200 bin çalışana zam müjdesi
15 Temmuz’un en küçük gazisi o geceyi anlattı
Bayramı öncesi büyük müjde! Bin lira ikramiye
En Çok Okunanlar
En Çok Yorumlananlar
Diğer Başlıklar

AK PARTİ MİLLETVEKİLİ AYDEMİR’E 95’LİK ÖĞÜT
Türk Medyası'ndan Azerbaycan'a çıkarma
22 kişilik Karadeniz grubundan geriye 4 PKK’lı kaldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Danıştay’a 4 üye seçti
Başkan Erdoğan'dan Yıldırım'a şeref madalyası!
TSK: 76 terörist etkisiz hale getirildi
Yunanistan Başbakanı Çipras: 'Erdoğan ile kolay bir görüşme değildi'
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yıldırım’a tebrik telefonu
15 Temmuz'da helikopterlere ateş açan Bekir Mutlu 2 yıl sonra o anları anlattı
Pakistan'a 30 Atak helikopteri satılıyor
Yazarlar
Vedat Bilgin
Ölüme meydan okuyanlar!
O gün önce onlar şaşırmışlardır; Tü...
Aydın Ünal
15 Temmuz ve Hakan Fidan
Aslında her şey, Hakan Fidan’ın 25 Mayıs 201...
Mehmet Metiner
Ne saray var, ne diktatörlük! Yeni dönemin ruhu!
İngiliz BBC kanalı canlı yayında hazımsızlığını na...
Markar Eseyan
Ne yapmalı nasıl yapmalı…
Dünya Türkiye’nin dirilişini izliy...
Eymen Zorlu
Öğreten mekanlar: Kütüphaneler
Galvanize etmek… Bir kavram, bir deyim&hel...
Ali Kemal Koç
Bu yürüyüş ak menzile götürür mü?
Menzile gidebilmek için önce inanmanız...
Payidar Güven
FETÖ'den canı yananlar(!)
Türk tarihinde eşi menendi görülmem...
Dağıstan Çetin
2019'a dikkat
Referandumu değerlendirecektik… Devam edel...
Nedim Atakol
Ekonomi Yazıları - I- İşsizlik nasıl bir haldir?
The Great depression’u bilirsiniz… B...
Röportajlar
REKLAM VERİN FARKLILIK YARATIN!
REKLAM VERİN FARKLILIK YARATIN! Reklamınızı “Reklam” bölümünde yayınlayarak farklılık yaratın. Böylece ürün ya da web...
»
Tarihte Bugün
1633 - Türk tarihinin en kanlı olaylarından Padişah Genç Osman'ın Tahtından indirilerek Yedikule'de idam edilmesi.
1878 - Çırağan sarayı baskını ve ünlü gazeteci Ali Suavi'nin tertip ettiği bu darbe sırasında öldürülmesi.
Günün Sözü
"Yenileceğinden korkan, daima yenilir."
(YILDIRIM BEYAZIT)
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(160 Online) 0,84ms