Bugün - 4 Nisan 2020 Cumartesi
Ankara 23°C
Anasayfa
Hakkımızda
Künyemiz
Yeni Üye
Ekonomi Asayiş Politika Dünya Sağlık Eğitim Gündem Kulis Haber Spor Yerel Magazin Diğer »
Haber Detayları

İçişleri Bakanlığı'nda devir-teslim töreni

Yeni İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı'nda yapılan devir teslim töreni ile görevi Efkan Ala’dan teslim aldı.

Politika Haberi - 1 Eylül 2016 Perşembe - 15:42
Yeni İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı'nda yapılan devir teslim töreni ile görevi Efkan Ala’dan teslim aldı.
Resmi küçültmek için üzerini tıklayın...

 

SAMİMİHABER-Bakan Süleyman Soylu, İçişleri Bakanlığı görevini bakanlıkta düzenlenen devir teslim töreni ile Efkan Ala’dan devraldı. Törende konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 15 Temmuz’un Türk milleti ve Türkiye’den umudu olan tüm milletler için bir milat olduğunu, 15 Temmuz’un müsebbibi FETÖ'den tek bir fert kalmayıncaya kadar mücadelenin süreceğini söyledi. 

Sözlerine “Bu görevi bana tevdi eden Cumhurbaşkanımıza ve Başbakanımıza teşekkür ediyorum” diyerek başlayan Efkan Ala ise, “Bu görevi yerine getirirken bana her zaman mesaileri ile destek olan birlikte çalıştığımız mesai arkadaşlarıma müteşekkirim. Şehit olan arkadaşlarımız var, gazi olan arkadaşlarımız var. Bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum, gazilerimizi minnetle anıyorum. Şehitlerimizin ailelerine sabırlar diliyorum, yaralılarımıza şifa temenni ediyorum. Bu görevi yerine getirirken her zaman desteğini yanımda hissettiğimiz TBMM’ye ve Meclisimizin milletvekillerine şükranlarımı sunuyorum. Türkiye gibi zaman zaman sistemine kayıt dışı darbecilerin müdahale girişiminde bulunduğu ülkelerde Meclis desteği ve halk desteğinin yanı başımızda hissedilmesi önemlidir. Bu süreç içinde Türkiye’nin çeşitli yerlerine gittiğimizde heyecanları ile yanımızda hissettiğimiz parti teşkilatımıza teşekkür ediyorum. Bunların tamamının içinden çıktığı milletimize feraseti ile her karşılaştığımız zaman bizlere yol gösteren, bu milletin, bu memleketin, ülkenin en kıymetli dayanağı olan ve meydanları kendi iradesine sahip çıkmak için dolduran aziz milletimize müteşekkirim. Sayın Bakanım yeni göreviniz hayırlı olsun. Ülkemize ve milletimize hayırlara vesile olsun. Ülkemizin, milletimizin geleceği için sizin başarılı olmanızı temenni ediyorum. Allah yolunuzu açık etsin. Milletimiz her türlü iyiliğe, başarıya layık bir millettir” diye konuştu.

“Demokrasisini yükselten bir Türkiye tablosu 21 asrın özetidir”
Türkiye’nin 21. asra iyi başladığını belirten Bakan Soylu da, “Bütün dünyanın şaşkınlığı içinde hem yol haritasını hem dünya okumasını hem de insanının hayat standartlarını yükseltmek için ortaya koyduğu gayretten bir gün dahi vazgeçmedi” açıklamasında bulundu. 

 

 

Gelecekte bugünler hatırlandığında Türkiye’nin ortaya koyduğu büyük mücadelenin sadece Anadolu topraklarına değil, tüm dünyaya örnek bir hikaye olacağını söyleyen Soylu, “Hukukun üstünlüğünden ve işleyen hukuk sisteminden hiçbir dakika ayrılmayan bir Türkiye tablosu 21. asrın özetidir. Aynı zamanda devamlı demokrasisini yükselten bir Türkiye tablosu 21 asrın özetidir. Tek vatan, tek devlet, tek bayrak, tek millet, vatanın bölünmez bütünlüğü ve huzur içinde insanların yaşadığı anlayış Türkiye’nin 21. yüzyıl hikayesinin özetidir. Hukuk, demokrasi ve vatan. Alın terini akıtandan, sabahleyin besmele çekerek kapısını açan esnafına kadar bu topraklarda herkesin hakkı, hukuku, herkesin yarına ait iddiası vardır. Bu iddia huzur, birlik, beraberlik, kardeşlik ve yükselen Türkiye’dir. Biz, nasıl bu ülkenin nöbetini tutarken şehit olanlar gibi bu vatanın nöbetçileriyiz. Bugün buradayız, 24 saat sonra vatanımızın ve milletimizin bize emanet ettiği başka görevdeyiz. Bu emaneti bize veren milletimize mahcup olmamalıyız. Sığındığımız Allah’tır ve aziz milletin merhamet kucağıdır” diye konuştu.

“Kararlılığımız net ve açıktır”
Türkiye ve bulunduğu coğrafyanın çok büyük bir sınavdan geçtiğinin altını çizen Bakan Soylu, ”Aziz ve asil milletimizin feraseti bu sınavı hem geçmişimizin onuruna yakışan şekilde devam etmesini sağlamak hem de geleceğimize emin ve güvenilir bir toprak parçası bırakmak üzere devam etmektedir. Elbette ki huzurlu şehirleri ile huzurlu vatanı ile ve etrafındaki coğrafyaya rehberlik yapacak anlayışla birlikte 21. yüzyıl yolculuğumuz devam etmektedir. Kıymetli liderimiz Recep Tayyip Erdoğan Bey'in ortaya koyduğu çizgi sadece bu aziz ve asil millete yönelik bir çizgi değildir, şefkat ve merhametle buluşmak isteyen bütün dünyaya yönelik bir çizgidir. Bu Türkiye’nin şuandaki Türkiye’nin en büyük zenginliklerinden birisidir. Bu sınavın içinde terörle mücadele var. 14 yıllık AK Parti iktidarında hedefinden sapmaz bir irade ile bu mücadele devam etmiştir, devam edecektir. Bir taraftan PKK, bir taraftan DAEŞ mücadelesi Türkiye’nin gelişmişlik, demokrasi, özgürlük haritasının en önemli mücadelesi olarak tarihimizde yerini alacaktır. Kıymetli bakanımız nasıl bir mücadele ortaya koymuş, nasıl bir irade ile bugüne kadar taşımışsa vatan nöbetinde aynı irade ve kararlılık hepimizde ve bütün arkadaşlarımızda devam edecektir. 15 Temmuz milletimiz için, Türkiye’den umudu olan tüm milletler için milattır. Demokraside milletleşmenin ne olduğunu, ana unsurlarından birisinin demokrasi olduğunu 15 Temmuz’da bu aziz millet bütün dünyaya göstermiştir. Samimiyeti, ihlası ve vatan duygusunu aziz milletimiz dünyaya göstermiştir. Hepimizin sorumluluğu 14 Temmuz’dan daha fazla. Elbette ki 15 Temmuz’un müsebbibi FETÖ terör örgütünden tek bir fert kalmayıncaya kadar Türkiye bu beladan, alçaklıktan kurtulacaktır. Kararlılığımız net ve açıktır. Bu İçişleri Bakanlığı'nın kendi tasarrufu değildir, bu Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kararı, hükümetimizin bir politikası ve milletimizin emridir. Bizin görevimiz bu emri yerine getirmektir. Burada büyük bir birikimi, sorumluluğu ve görev yaptığı dönem içinde hukuk çizgisini, demokrasi ve vatan çizgisini bırakmayan mesai arkadaşımız, birlikte Türkiye’nin girdiği bu büyük sınavda bu yükü omuzladığımız Anadolu’nun güzel evladı Efkan Bey’den bu bayrağı teslim almak bizim içinde büyük bir sorumluluktur. Aziz milletimizin emanetinin bilinci ve sorumluluğu içinde kıymetli bakanımıza görev yaptığı süre içinde ortaya koyduğu kararlı duruş ve ferasetinden dolayı teşekkür ediyorum. Omuz omuza, kol kola milletimizin öncülüğünde bu mücadelemiz devam edecektir” şeklinde konuştu. 

 
Anahtar Kelimeler:Yeni, İçişleri, Bakanı, Süleyman, Soylu, İçişleri, Bakanlığında, yapılan, devir, ,
Kaynak / Editör
 
Yorumlar
*** Yorum Yaz
Bu habere hiç yorum yapılmamış, ilk yorumu siz yapın.

Diğer Politika Haberleri
Destici: “Milletimizin ferasetiyle kazanacağız”
Aydemir: ‘Yürek yüreğe olmak bizim işimiz’
‘Cumhurbaşkanımıza gönülden teşekkür ediyorum’

‘Cumhurbaşkanımıza gönülden teşekkür ediyorum’
Destici’den dayanışma vurgusu
Merhum Türkeş’i anma programı iptal edildi
"Evde Kal Ülkem, Evinde Kal Milletim"
PALTİM 860 aileye hizmet taşıdı
Diğer Başlıklar

Doğulu besiciden örnek bağış
Polisten sosyal mesafeye bariyerli önlem
Vali Elban: “Ağrı'da can kaybı yok”
Erzurum Bölgesi Mart ayı TÜFE’si açıklandı
Erzurum’da sosyal destek ödemeleri evlere teslim ediliyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Erzurum’a özel selam
Uyuşturucu yapımında kullanılan malzeme ele geçirildi
AK Parti’den pankartlı destek
Ceza infaz kurumlarında tedbirler artırıldı
Cağ kebap projesinde imzalar atıldı
Yazarlar
Markar Eseyan
Günah keçisi kim olacak?
Bizler hayret etsek de bir kısım ruhu, vicdanı kar...
Vedat Bilgin
Sosyal devlet neymiş!
Bilinen tarihimizde böylesine bir salgın hast...
Yalçın Akdoğan
Siyaset küçümsenemez, hayat-memat işidir
Siyasetin gelişmiş batılı toplumlarda halkın ilgis...
Ardan Zentürk
ABD'deki o “virüs tatbikatı”, neyin hazırlığıydı?
New York, 18.Ekim.2019. John Hopkins Üni...
Mehmet Metiner
Sosyal ve siyasal izolasyon...
Bütün bir dünyada olduğu gibi ü...
Eymen Zorlu
Öğreten mekanlar: Kütüphaneler
Galvanize etmek… Bir kavram, bir deyim&hel...
Ali Kemal Koç
Bu yürüyüş ak menzile götürür mü?
Menzile gidebilmek için önce inanmanız...
Payidar Güven
FETÖ'den canı yananlar(!)
Türk tarihinde eşi menendi görülmem...
Çetin Dağaşan
2019'a dikkat
Referandumu değerlendirecektik… Devam edel...
Nedim Atakol
Ekonomi Yazıları - I- İşsizlik nasıl bir haldir?
The Great depression’u bilirsiniz… B...
Dilek Yılmaz
Bu bir ihtiyaçsa...
Anayasa değişikliklerinden bahsediyorum... Bir yı...
Röportajlar
REKLAM VERİN FARKLILIK YARATIN!
REKLAM VERİN FARKLILIK YARATIN! Reklamınızı “Reklam” bölümünde yayınlayarak farklılık yaratın. Böylece ürün ya da web...
»
Tarihte Bugün
1949 - NATO Kuruldu
1953 - Dumlup?nar Denizalt?s?n?n bat???.
Günün Sözü
Her kanat denizi aşamaz?
(Mevlana)
Arşiv Arama
Facebook
Anasayfa
Site Haritası
Sitenize Ekleyin
RSS Kaynağı
Hakkımızda
Künyemiz
Facebook
Twitter
Bize Ulaşın
Copyright ©2013 - Tüm hakları saklı tutulmaktadır.
Bu sitede yayınlanan tüm resim, materyal ve içeriğin telif hakları tarafımızca saklı olup izinsiz alınıp kullanılamaz.
(858 Online) 1,08ms